Sonar Istanbul Festivali 6-7 Nisan’da Zorlu PSM’de


Bu yıl 25. yaşını kutlayacak müzik, yaratıcılık ve teknolojiyi buluşturan Sonar İstanbul Festivali 6-7 Nisan’da Zorlu PSM’de gerçekleşecek. Canlı ve DJ performansların yanı sıra görsel işitsel şovları, gündüz gerçekleşecek söyleşi, panel ve atölyeleri de içinde barındıran dopdolu Sónar Istanbullu’ları bekliyor. 

Sonar İstanbul 2018 Programında Kimler Var? 

Sónar Istanbul’un Fatboy Slim, Black Coffee, Booka Shade, Pan-Pot, Joseph Capriati, Forest Swords, Damian Lazarus & The Ancient Moons, Gas, Rival Consoles, Jon Hopkins, Ferhat Albayrak, Islandman, Vessels, Vök, Zozo, Murat Uncuoğlu B2B Alican, Ahu ile SonarLab by Red Bull Music sahnesinde yer alacak Erol Alkan, Honey Dijon, Shigeto, Lanark Artefax, Levni, Magma Pia, Courtesy, Flava D, Fatima Yamaha, Keram Akdağ, Nosaj Thing, Zeynep Erbay, Analog Kültür Experiment’ ın yer aldığı zengin bir program sunuyor.

Sonar İstanbul 2018 Performans Programı

Zorlu PSM bünyesinde bulunan Digilogue alanda gerçekleşecek performanslar arasında; Adrien M & Claire B’nin sanat, hayal gücü ve gerçek dünyanın sınırlarını ortadan kaldıran projesi Hakanaï; yapay zeka ve makina öğrenim uygulamalarını dijital bir büyü içinde izleyicisine sunun Hyper_Hologram; Onur Sönmez ve Motoi Shimizu’nun Mandalay enstalasyonundan sonra ikinci kıtalararası işbirliği olan Hero ヘロ, Daito’nun kas hareketleriyle yeni deneyim yarattığı projesi Phaenomena; Ethem Cem, Tiber Ergür ve Enes Özenbaş’in bireyler ile doğa arasındaki ilişki üzerine kurgulanan projesi Phaenomena;Alva Noto’nun kusurlu elektronik sesler üzerine fırtınalı bir dijital peyzaj yarattığı son projesi Uniqeav; ziyaretçileri görsel-işitsel bir dünyaya taşıyacak.


Ücretsiz Katılıma Açık Sonar +D’nin 7 Nisan Programı

Sónar Istanbul kapsamında yer alan ve Digilogue’un desteğiyle sunulan Sonar+D’nin görsel sanatlar, interaktif içerik, sanatçı konuşmaları, sunumlar, demolar, workshop, sektörel ve yaratıcılık bazlı panellerle dolu programı, bambaşka bir festival deneyimi yaratacak. +D’nin bu seneki zengin içerikli programına; http://www.zorlupsm.com/tr/etkinlik/festival/sonar-istanbul-d-2018 üzerinden ulaşılıp kayıt yaptırılabiliyor.

Sónar Istanbul’un biletlerinin satışı, www.sonaristanbul.comwww.zorlupsm.com ve www.biletix.com üzerinden sürüyor.