Prens Harry ve Meghan Markle Düğünü’nün Detayları Açıklandı

Prens Harry ve Suits dizisinden tanıdığımız Meghan Markle geçtiğimiz aylarda evleneceklerini duyurduklarında, tüm dünya dört dörtlük bir Disney masalının gerçekleşmekte olduğunu düşündü.

Meghan Markle, dünyanın en güçlü krallığına girecek ilk Amerikalı olacak. Hem de öncekiler gibi zengin bir aileden, asırlardır süren bir soydan ve aristokrat bir kandan da gelmiyor. Yani tam da bir genç kızın “en çılgın rüyalar”ının karışılığı gibi.

Tabii durum böyle olunca düğün hakkında her şey merak ediliyor. Ama çok sabırsızlanmamıza gerek kalmadı. Çünkü Prens Harry ve Meghan Markle Düğünü’nün detayları açıklandı!
Prens Harry ve Meghan Markle Düğünü Ne Zaman?

2018’in en yüksek reytingli etkinliği olması beklenen bu düğün 19 Mayıs 2018 tarihinde saat 12:00’de gerçekleşecek. Düğün için acele edilmesinin bir nedeni de geçtiğimiz aylarda 96 yaşına giren ve artık kraliyetteki görevini bırakan Harry ve William’ın dedeleri Prens Philip’in de sağlığını düşünmeleri.

Windsor St. George's Chapel
Windsor St. George’s Chapel
Prens Harry ve Meghan Markle Nerede Evlenecek?

Prens Harry ve Meghan Markle, Prens William ve Kate Middleton’dan daha küçük bir seremoni ile evlenmek istedikleri için Windsor’daki St George’s Chapel’da evlenecekler. Burası Kraliçenin konutu olarak da hizmet verdiği için izin de yine Ana Kraliçe Elizabeth’ten geldi. Prens William ve Kate Middleton, William’ın taht giyme sıralamasında olması nedeni ile çok daha büyük bir seremoni ile Westminster Abbey’de dünya evine girmişlerdi. Lady Diana ve Prens Charles da Londra’nın en ihtişamlı yapılarından biri olan St Paul Katedrali’nde evet demişlerdi. Kraliçe Elizabeth ise Prens Philip ile torunu William gibi Westmister Abbey’de evlenmişti.

Meghan Markle Bekarlığa Veda Partisi Yapacak mı?

Meghan Markle ikinci evliliği öncesinde alışılmış, sadece kız arkadaşların katıldığı bir bekarlığa veda yerine, kızlı erkekli sevdiği insanların katıldığı samimi bir parti veriyor. Parti düğün öncesi Londra’da bir mekanda gerçekleşecek.

Prens Harry ve Meghan Markle’ın Düğün Pastası

Bu konuda da bir ilke imza atılacak, çünkü Prens Harry çok sevdiği için muzlu bir pasta hazırlanacak!

Meghan Markle’ın Gelinliğini Hangi Modacı Tasarlıyor?

Bu konuda net bir açıklama yapılmamış olsa da en çok konuşulan isim Londralı tasarımcı Antonio Berardi. Fakat Victoria Beckham da konuşulanlar arasında. Çünkü son dönemde Beckham ve Markle’ın arasından su sızmadığı söyleniyor. Prens Harry ise uzun süre orduda hizmet vermesi nedeni ile büyük ihtimalle düğününde de askeri üniforma tercih edecek.

Prens Harry ve Meghan Markle Düğününe Kim Davetli?

Maksimum kapasitesinde 800 kişi alan düğün yerine öncelikle çiftin aileleri  ve en yakın arkadaşları davetli. Davetliler arasında büyük ihtimalle geçtiğimiz aylarda Meghan Markle ile ilgili sansasyonel şeyler açıklayacağını söyleyen üvey ablası olmayacak. En çok merak edilen ise Obama ve Amerika Başkanı Trump’ın katılımı. Prens Harry, Barak Obama ve ailesi ile yakın arkadaş olduğu için aslında çoktan bir davette bulunmuş. Fakat Trump Ailesi ile ilgili henüz bir açıklama yapılmadığı için Obamalar’ın da katılımı daha net değil. Prens Harry’nin sağdıcı ise ağabeyi Prens William olacak, tıpkı Prens Harry’nin Kate Middleton ile evliliğinde ağabeyine yaptığı gibi.