Netflix ile Oscar Gecesine Hazırlık


2018 Oscarlar’ı için geri sayım başladı. Ödüller 4 Mart’ta düzenlenecek törenle sahiplerini bulacak. Şimdiden ödül heyecanına hazırlanmak isteyenlerse 2018 Oscar ödüllerinde yarışacak Netflix orijinal yapımlarını online platformda izleyebilir. Netflix ile Oscar Gecesine hazırlık başlasın!

İşte Netflix’in 2018 Oscar Adayları

İkarus

Bryan Fogel’in doping belgeseli bir nevi gerilim filmi sayılabilir.: Zira çekimler sırasında istemeden Putin’in de peşinde olduğu Rus bilim insanının karıştığı dev doping skandalını açığa çıkardı. Spor ve siyasetin iç içe geçtiği aleme derinlemesine bir bakış.

Güçlü Ada

Belgeselde yönetmen Yance Ford, kardeşinin ölümüne odaklanıyor. Siyahi lise öğretmeni William Ford Jr.’un 1992’de, 24 yaşındayken, 19 yaşındaki bir beyaz genç tarafından öldürülmesini anlatıyor. Irkçılık, adaletsizlik ve kayıpların acısı üzerine etkileyici bir yapım.

Heroin(e)

Kamera, yüksek dozdan ölüm oranın ABD ortalamasının 10 katı olduğu, ülkenin ‘uyuşturucu başkenti’ Huntington’da uyuşturucu salgınına karşı mücadele eden üç cesur kadının peşine takılıyor. Yönetmen Elaine McMillion Sheldon.

Peki Daha Fazlasına Ne Dersiniz? 

Daha önce Oscar’a layık görülen yapımlardan seçmeler izleyerek tahminlerini sağlamlaştırmak isteyenler için de Netflix daha fazlasını hazırlamış. Ödül gecesi öncesi sinema maratonunuz için işte seçmeler!

Büyük Açık

Senarist/yönetmen Adam McKay’in Michael Lewis’in çoksatar romanı Büyük Açık: Kıyamet Çarkının İçinde’nin beyazperde uyarlaması. 2000’lerdeki büyük finansal krizi anlatan film adeta yıldızlar geçidi: Christian Bale, Steve Carell, Ryan Gosling ve Brad Pitt. Beş dalda aday olduğu 2016 Oscarları’nda En İyi Uyarlama Senaryo dalında ödül aldı.

Danimarkalı Kız

Yönetmen Tom Hooper’ın, Danimarkalı sanatçılar Lili Elbe ve Gerda Wegener’in hayatlarından ve ilişkilerinden esinlendiği film, bilenen ilk cinsiyet değiştirme ameliyatını perdeye taşıyor. 2016 yılında dört dalda Akademi Ödülleri’nde aday gösterilen yapım, En İyi Yardımcı Kadın Oyuncu (Alicia Vikander) kategorisinin kazananı oldu.

Rüzgar Gibi Geçti

Eğer Oscar’lı klasikleri seviyorsanız, Netflix sizin için de doğru adres. Victor Fleming’in yönettiği, Scarlett O’Hara (Vivian Leigh) ve Rhett Buttler’ın (Clark Gable) Amerikan İç Savaşı’nda yeşeren aşkları etrafında gelişen 1939 yapımı epik aşk filmi, 14 dalda aday gösterilip tam 10 heykelciğe layık görüldü.

Nasıl İzleyeceksiniz? 

Netflix’e üyeyseniz tek yapmanız gereken Netflix hesabınızı açıp arama kutucuğuna Oscar diye yazmak… Bununla birlikte Netflix, izleme geçmişinizden yola çıkarak, size izlemekten keyif alacağınız öneriler de sunuyor. Eğer henüz üye değilseniz www.netflix.com film ziyafeti ayda 15.99 TL’den başlayan fiyatlarla sizi bekliyor.