Hayalinizdeki Kaşlar Ondan Sorulur!

Kaş makyajı ve mikroblading son yıllarda en önemli güzellik trendlerinden biri. Yüzümüze asıl ifadesini veren, en dikkat çekici çerçeve görevini gördüğü için kaşlarımıza şekil verirken birkaç kere düşünmek gerekiyor. Çünkü özellikle kalıcı uygulamalarda hatalar ile karşılaşıldığında geri dönüşü pek de kolay değil.

İşte bu alanda başarıları ile tanınan isimlerden biri Özkan Deniz. Kendisi ile popüler salonu Özkan Deniz Beauty Studio, kaş konusunda yeni trendler ve ona “Türkiye’nin kaş doktoru” ünvanını kazandıran uygulamaları hakkında konuştuk.

Özkan Deniz
Makyaj ve Mikroblading artisti Özkan Deniz
Sizi kısaca tanıyabilir miyiz? Özkan Deniz Beauty Studio’yu kurmadan önce neler yapıyordunuz?

2002 yılında Makina Ressamlığı bölümünden mezun olduktan sanata ve estetiğe olan tutku derecesinde merakım sebebi ile Madonna başta olmak üzere pek çok Hoolwood ünlülerinin tercihi olan, Dünya’nın dev kozmetik markalarından birisi olan Kanebo ile meslek hayatına adım attım. Kanebo Türkiye eğitmenliğinden ID Mineral markasına geçerek mineral kozmetik ve makyaj segmenti ile tanıştım. Teknik resim bilgimi de katarak bir yandan boş zamanlarımda resim yapmaya, anatomi ve simetri konusunda kendimi geliştirmeye çalıştım. Bu dönemde moda markaları ile çalışan ve artistik makyaj konusunda sektöre yepyeni bir vizyon getiren M.A.C Kozmetik’e geçiş yaptım. Böylece sanat yönümü mesleğime aktarma imkanı buldum. Şimdi pek çok ünlü ismin Make Up Artistliğini & Danışmanlığını yürütmekteyim. Ama asıl heyecanım, sanatsal birikimini ve anatomi-simetri konusundaki alt yapımı, senelere yayılan makyaj deneyimim ile birleştirdiğim Microblading ve kalıcı makyaj stüdyom “Özkan Deniz Beauty Studio”.  Kısa sürede adını duyuran bu girişimim sosyal medyada “Türkiye’nin Kaş Doktoru” ünvanı ile onurlandırılmamı sağladı. Bu da sanırım bu kadar sene, birikim ve emek üzerine en değerli ödül.

Özkan Deniz Beauty Studio’da ne gibi uygulamalar yapıyorsunuz? 

Profesiyonel makyaj, profesyonel makyaj eğitmenliği, Microblading, kalıcı makyaj uygulamaları, Microblading ve kalıcı makyaj eğitmenliği, saç similasyonu uygulaması, Saç  simülasyonu eğitmenliği, kirpik laminasyonu uygulaması yapıyorum. Yani hem eğitim hem de uygulama yapılıyor.

Kaş üzerine ne gibi uygulamalar yapıyorsunuz? Sizi bu alanda üne kavuşturan özel uygulamalarınızdan bize biraz bahseder misiniz? 

Son dönemin trend uygulaması Microblading Kıl Tekniği Kaş Kontürü yapıyoruz. Sizi bu konuda farklılaştıran nedir derseniz, 11 yıllık profesyonel  makyaj geçmişim ve eğitmenliğim sayesinde, yüz proporsiyonuna hakim olmam, doğallık çizgisinden ödün vermemem. Bu alanda kişiye özel olarak altın oranı yakalamak çok önemli, elinizdeki hazır bir kalıbı uygulayamazsınız.

Ayrıca yaptığım çalışmalarda, sektörde öncü olmak adına, sürekli kendimi geliştirmeye uğraşıyorum. Bu anlamda da çalıştığım konulara inovatif yaklaşıyorum, yurtdışındaki trend, yeni teknik ve ürünleri yakından takip ediyorum. Bu sayede sektöre birçok Microblading ve kalıcı makyaj artisti kazandırdım. Sanırım hem eğitim hem de uygulama anlamında tercih edilmemde bu yenilikçi yaklaşımın payı büyük.

Kaş uygulamalarından sonra özel bir bakım yapmak gerekiyor mu? Bir de kaşa yapılan kalıcı uygulamalar için en ideal zamanlama nedir? İlkbahar mı? 

Uygulama sonrası ilk 4 gün dikkat etmek gerekiyor. Sudan ve makyaj uygulamlarından kaçınılması lazım. Özellikle ilk hafta ter bezlerini çalıştıracak spor aktivitelerinden, sauna ve direkt güneşe çıkmaktan uzak durmak önemli. Yılın her dönemi, bizim dikkat etmelerini istediğimiz hususlar yerine getirildiği sürece, yapılmasında sakınca yok. Yani zamanı biraz da bu şartlara uyabilecekleri döneme göre belirlemeliler.

Kaşlarda önümüzdeki dönemde hangi trendleri göreceğiz? Sizin kaşlarını en çok beğendiğiniz ünlüler kimler?

Kaşla ilgili Türkiye’de bir ilk olarak Kaş trendleri oluşturan Microblading artist ve eğitmeniyim. Buradaki amaç sektörde belirli bir bilgi kirliği ve standart eksikliği vardı onu gidermeye çalışmaktı. Herkes istediği kaş modelini tam olarak ifade edemeyebiliyor ya da uzman kişi aklındaki, ezberindeki uygulamayı yapabiliyor. Bu durumlarda sonuç tam bir hüsran oluyor. Oluşturduğumuz trendler sayesinde artık müşterilerimiz daha rahat kendilerini ifade ediyor. Mesela nasıl bir model istediğini “Özkan Deniz’in Wonderful serisinden Virgin Brows trendindeki gibi olsun” diyerek kolayca anlatıyor. Biz de yüz tipine, kemik yapısına ve ten/saç rengine en uygun yorumu ile bu modeli uyguluyoruz. Böylece kötü sürprizlere yer kalmıyor.

Özkan Deniz Beauty Studio’yu Instagram’da @ozkandenizmakyaj hesabından takip edebilirsiniz. Adres: Bebek Mh. Cevdet Paşa Cd. Koru Apt. D:17/A Bebek, İstanbul. Daha fazla bilgi için info@ozkandeniz.com .