Exquise Sonbahar/Kış Koleksiyonu “Urban Jungle”

Exquise Sonbahar/Kış 2018 koleksiyonu, kadınların yoğun şehir hayatının içinde kaybolmamak adına bireyselleşme çabalarından yola çıkıyor ve birçok renk, doku ve aksesuar ile zenginleşmiş “Urban Jungle” koleksiyonunu sunuyor. 

Geçtiğimiz Mart ayında gerçekleşen Mercedez Benz Fashion Week Istanbul’da ilk kez podyuma çıkan Exquise #UrbanJungle isimli Sonbahar/Kış 2018 koleksiyonunda yer alan parçalar, giyimde alternatif yollar arayan ve tempolu hayatın içide stilleri ile fark yaratmak isteyen kadınlara hitap ediyor.

Müzik dinlemek, dans etmek, yeni lezzetler keşfetmek için dünyanın bir ucundan diğerine gitmeye üşenmeyen modern seyyahlar için, entelektüel ve hayatla flört etmeyi seven silüetler yaratıyor.

Vintage silüetlerden ilham alan Exquise koleksiyonunda ağırlıklı olarak faux fur yaka ve manşetler, rugan paltolar, kalem etekler, yünlü ekose takımlar, dantel bluzlar ve vinyl baskılar göze çarpıyor.

Işıltılı kumaşlarla hareketlenen tasarımlarda el işlemesi boncuklar, iri payetler, floral desenler, aristokrat pötikareler ve alışılmışın dışında bağlamalar da yer alıyor. Farklı kumaş dokularını bir arada kullanmayı seven Exquise’in renk blokları bu sezonda bordo ve pembe kardeşliğinin yanı sıra, yeşilleri, toprak tonlarını ve parlak kırmızıları kucaklıyor.