Datça Tiyatro Festivali Temmuzda Başlıyor!

Bu yaz Datça’da yepyeni bir festival doğuyor. 16–18 Temmuz 2018 tarihleri arasında gerçekleşecek Datça Tiyatro Festivali sanatseverleri  Datça’ya bekliyor. Aralarında Semaver Kumpanya ve Fiziksel Tiyatro Araştırmaları’nın da yer aldığı dört ekip toplam altı oyun ile festivale katılıyor. Festivale katılmak isteyen sanatseverler biletlerini Mobilet’ten alabiliyor. 

Dopdolu içeriğiyle meraklılarını bekleyen Datça Tiyatro Festivali, 16-18 Temmuz 2018 tarihleri arasında Datça’nın merkezinde, denize sıfır festival yerleşkesinde düzenlenecek. Aralarında Semaver Kumpanya ve Fiziksel Tiyatro Araştırmaları ekiplerinin de yer aldığı dört grubun katılacağı festivalde oyunların yanı sıra; fuayeler, söyleşiler, konserler, atölyeler, dans performansları gibi birçok etkinlik de yapılacak. Tiyatro deneyimini oyun izlemekle sonlandırmak istemeyen festival; bir araya gelme ve birlikte üretme, öğrenme, aktarma motivasyonlarıyla katılımcılarına usta tiyatrocularla izledikleri oyunlar ve tiyatro üzerine sohbet etme imkanı sağlarken programda yer alan Özgün Üretim Atölyeleri sayesinde bu ustalarla birlikte çalışıp tiyatroya dair içerik üretme ve sergileme şansı da sunacak üç günlük bir deneyimi içeriyor.

Halka açık panayır alanında yer alacak etkinliklerin detaylarından atölyelere, Datça Amfi Tiyatrosu’nda sergilenecek oyunlardan festival alanında yapılacak konserlere kadar tüm festival programı çok yakında açıklanacak.