Bu Yaz Hangi Saçlar Moda Ahmet Cobain’e Sorduk!

İlkbahar güneşi yüzünü göstermeye başladı. Bu yaz güzel görünmek için saçlarınızda yenilik yapmak istiyorsanız o zaman bu yazıyı röportajı mutlaka okumalısınız, çünkü Türkiye’nin en ünlü kuaförlerinden Ahmet Çoban (@ahmetcobain) ile yazın en moda saç uygulamalarını konuştuk.

Bu yaz saçlarda hangi renkler moda olacak?

Bu yaz sezonu için size iki anahtar renk uygulamasından bahsetmek istiyorum: Brushlight ve Facelight. Saçınızın rengi ne olursa olsun, ister küllü bir sarı tonu, ister espresso kadar koyu ya da desert red gibi bir kızıl ya da tamamen natürel kendi tonunda, Brushlight ve Facelight uygulamalarından birini seçerek bu yazı ışıl ışıl geçirebilirsiniz.

Brushlight artık sizin adınızla beraber anılan, çok sevilen bir uygulama. Detaylarından biraz bahseder misiniz?

Evet, Garage Studio’larının en popüler uygulamalarından biri olan Brushlight, saçının natürel tonunu korumak isteyenler için yaz aylarında en doğal, en pratik ve zahmetsiz değişimi vadediyor. Kullanıldıkça, yazın güneş gördükçe daha da güzelleşen Brushlight, aynı zamanda sizi yaz aylarında sürekli kuaför ziyaretinden kurtaracak bir renklendirme. Saçınızın kendi tonundan bir ya da iki ton açığa giderek yapılan bu işlem sonrası çizgili bir görüntü olmaz, saçınız parlaklığını yitirmez ve farklı tonların bir arada doğal geçişlerle uygulanması sayesinde gür, sağlıklı, pırıl pırıl bir sonuç sağlar. Bu uygulamayı inanın her renkte saç için en doğal yorumu ile uygulayabiliriz yani okuyucularımızın “bana da olur mu?” diye düşünmesine gerek yok.

Peki Facelight nasıl bir uygulama?

Facelight yine salonlarımızın starlaşan uygulamalarından biri. Yüzünüz solgun ve renksiz görünüyorsa, size sürekli yorgun musunuz diye sormalarından sıkıldıysanız o zaman Facelight uygulamamızla yüzünüzü aydınlatabiliriz. Instagram hesabımda paylaştığım bazı fotoğraflardan sonra çok soru ve mesaj alırım. Bunların birçoğu facelight uygulamasına dair karelerden sonra gelir. Bu uygulamada yüzünüzün çevresindeki kısımdan bazı bölümleri highlight’larla ışıldatıyoruz. Neredeyse saçınızın %20 kadar bir bölümü açılıyor. Ama saçların doğru bölümlerini seçmek ve natürel bir parlaklık için optimum tonu belirlemek çok önemli. Göreceksiniz bu uygulama sonrası insanlar size çok canlı ve mutlu göründüğünüzü söyleyecekler ama nedenini tam olarak çözemeyecekler. O da aramızda sır olarak kalsın.

Ahmet Çoban ve Garage Hair Repair Studio hakkında daha fazla bilgi için lütfen tıklayınız.