Black Metal Grubu Behemoth İstanbul’da

27 yıldır black metal müziğin sevilen Polonyalı grubu Behemoth, yeni albümleri “I Loved You at Your Darkest”ın dünya turnesi kapsamında 23 Şubat 2019 CumartesiVolkswagen Arena’da sahneye çıkıyor.

Black Metal Grubu Behemoth İstanbul’da!

Konser performanslarını “görsel ve işitsel olarak etkileyici, büyük ve kontrol edilemez bir kaos” olarak tanımlayan Polonyalı black metal grubu Behemoth’un öncesinde, İstanbul çıkışlı black thrash metal grubu Persecutory ve Çağlan Tekil sahne alacak.

İlk dönemlerinde saf black metal sound’u sunan Behemoth, 2000’li yıllarda death metal sound’undan da beslenerek kendi özgün tarzını buldu. Aynı dönemde Ortadoğu’nun oryantalist müzikal öğelerinden de beslenmeye başlayan Behemoth; Nergal, Orion ve Inferno’dan oluşuyor. 2013’ten beri dünya çapında bir grup haline gelen Behemoth; Ozzy Osbourne, Black Sabbath, Marilyn Manson, Iron Maiden, Metallica gibi büyük isimlerle aynı sahneyi paylaştı. Grup geçtiğimiz yıl, thrash metalin efsanevi grubu Slayer’ın veda turnesinde konuk olarak yer aldı.

Kendilerini yeniden tanımladıkları olarak ifade ettikleri, grubun on birinci albümü “I Loved You At Your Darkest” 5 Ekim’de hayranlarıyla buluştu. Behemoth’un diğer albümlerine kıyasla daha dinamik ve rock etkisi altında olan albümün yapım prodüktörlüğünü grup üyeleri yaparken yardımcı prodüktörlüğünü Daniel Bergstrand (Meshuggah, In Flames), mixing’ini Matt Hyde (Slayer, Children Of Bodom) ve mastering’ini Tom Baker (Nine Inch Nails, Marilyn Manson) üstlendi.

Biletler, Mobilet iOS ve Android uygulamaları ile mobilet.com üzerinden satın alınabiliyor.