Adidas Samba Modeli Geri Dönüyor!

Adidas Originals’ın 3 bant mirasını 1950’lerden bu yana taşıyan ve markanın en ikonik modellerinden biri olan Samba, baştan sonra orijinal tasarımına sadık kalınarak hazırlanan serisiyle yeni sezonda geri dönüyor. 

1950’lerde piyasaya sunulduğunda salon futbolu oynanan bir performans modeli olarak tasarlanan Samba, adidas Originals’ın sokak modasına yön veren kült modellerden biri olarak hafızalardaki yerini almıştı.

Üst yapısındaki kontrast derisi, ikonik 3 bandı, süetten hazırlanan kendine has burun yapısı ve geçmişten bugüne ona çekicilik katan özelliklerinin başında gelen yarı saydam kauçuk orta tabanı ile Adidas Samba sokak modasının klasikleri arasına tekrar katılıyor.

Kadınlara Özgü Hazırlanan Samba Rose Modeli

Platform tabanıyla daha feminen duruş sergileyen Samba Rose, yumuşak derisi, ikonik süet burun yapısı ve dekoratif zigzag dikişleri ile daha kadınsı bir portre çiziyor. Diğer adidas Originals ayakkabılarından aşina olmadığımız yarı saydam kauçuk tabanda bulunan kabartmalı logo ise Samba Rose’a ismini veren bir detay olarak karşımıza çıkıyor.