Adidas Originals by Danielle Cathari

Dünya çapında müzik, moda ve yaratıcılığın farklı alanlarında özgün isimlerle iş birliği yapan Adidas Originals, Hollandalı moda tasarımcısı Danielle Cathari ile özel bir koleksiyon hazırladı. Tasarımcı, Adidas Originals by Danielle Cathari koleksiyonunda; adidas Originals ikonik adibreak ve adicolor tasarımları önce bozup sonra yeniden inşa eden bir yaklaşım benimsedi.

Danielle Cathari, henüz bir moda öğrencisiyken New York Fashion Week’te adidas Originals’ın ikonik eşofman üstlerinden ilham almış ve ilk koleksiyonunu sunmuş. Nisan 2018’de ise adidas Originals ile ilk kez resmi olarak iş birliği yaptıklarını duyurdu.

Koleksiyonda Kendall Jenner Etkisi

Danielle Cathari tasarım sürecinde adidas Originals ailesinden Kendall Jenner ile tanışmış ve onunla fikir alışverişinde bulunarak koleksiyonuna yön vermiş. Kendall Jenner ise New York Fashion Week’te Cathari’nin tasarımlarını giyerek; tasarımcıya ‘aileye hoş geldin’ mesajı verdi.

Originals’ın ikonik üç bantlı silüetlerini; yeni şekillerle, abartılı oranlarla, beklenmedik materyal kullanımıyla karşımıza çıkaran koleksiyon; Cathari’nin yaratıcı felsefesiyle uyumlu, bilindik yapıyı bozan tasarım yaklaşımını öne çıkartıyor.

Adidas Originals by Danielle Cathari koleksiyonu mağazalarda satışta!