Kerem Türkaydın’dan Cazın En Samimi Hali

Gitar, armoni ve doğaçlama teknikleri konularındaki yirmi yıllık müzikal ve teorik birikimini caz müzikle harmanlayan Kerem Türkaydın, kendisine ait sekiz bestesine yer verdiği ilk albümü Candid Music ile müzikseverlerle buluşuyor. Kerem Türkaydın Candid Music albümü 23 Kasım, Cuma günü tüm dijital müzik platformlarında yerini alıyor.

2003 yılından bu yana popüler müzik sektöründe birçok projede besteci ve gitarist olarak yer alan; aktif olarak aranjörlüğe de devam eden Kerem Türkaydın, uzun bir süredir içinde yer aldığı birçok caz projesinden sonra bu kez kendi projesi olan Candid Music’i dinleyicilerle buluşturuyor. Daha önce Sıla, Yıldız Tilbe, Toygar Işıklı, Mirkelam ve Grup Gündoğarken gibi isimlerin hem albümlerinde hem de sahnelerinde kendilerine eşlik eden başarılı müzisyen; tüm besteleri kendisine ait olan 8 şarkılık Candid Music albümünde müzikseverlere adeta bir müzik ziyafeti verecek.
Tamamı enstrümantal olan “Candid Music” albümünde tüm gitarları Kerem Türkaydınçalarken, usta müzisyenler de kendisine bu albümde eşlik etti. Başlıca; davulda Ferit Odman, kontrbasta Kağan Yıldız, piyanoda Adem Gülşen, alto ve soprano saksafonda Serhan Erkol’un, misafir olarak ise albüme katılan Göksun Çavdar (klarnet), İmer Demirer (trompet), Şenova Ülker (flugelhorn), Emre Kayhan (trombon) ve Seyid Mas’ın (obua) eşsiz dokunuşlarıyla yer aldığı “Candid Music” içinize işleyen melodileriyle mevsimsiz bir albüm. Yapımcılığını da yine Kerem Türkaydın’ın üstlendiği albümün mix’leri Erim Arkman imzası taşırken, albümün mastering’i ise New York’da Dave Darlington tarafından yapıldı.

Kerem Türkaydın; aşkı, hüznü, özlemi, hazzı, kısacası her duyguyu içinde bulabileceğiniz ve dinleyicileri müziğe katarak, onun bir parçası olduğunu hissettirecek olan albümü için duygularını şöyle ifade ediyor; “’Candid Music’in gitaristliğimden ziyade, besteciliğimin ön plana çıktığı, güzel melodilere sahip ve sadece caz müzikseverleri değil, tüm müzikseverleri kucaklayacak bir albüm olduğunu düşünüyorum. Albümde bana eşlik eden şahane müzisyenlere de ayrıca teşekkür etmek istiyorum. Bu albümün ortaya çıkmasındaki katkıları paha biçilemez…”

Kerem Türkaydın Candid Music albümü 23 Kasım Cuma günü tüm dijital müzik platformları aracılığıyla dinleyicilerle buluşuyor.

Kerem Türkaydın

KEREM TÜRKAYDIN KİMDİR?
Türkiye’de caz müziğin temsilcilerinden olarak gösterilen ve hayatının her anında müzikten hiç kopmayan Kerem Türkaydın, müzik hayatına 1993 yılında “Yamaha Müzik Dershanesi”nde başladı. Ardından 1996 yılında Dokuz Eylül Üniversitesi Müzik Eğitimi Bölümü’nü kazanan Türkaydın; 1999 yılında ise İstanbul Bilgi Üniversitesi Müzik Bölümü’nü tam burslu olarak kazandı. Okulunu bitirdikten hemen sonra kendisinin hazırladığı “Jazz Gitar Metodu” eğitim kitabını yayınlayan Kerem Türkaydın, eğitmenlik kariyerine de bir yandan başlamış oldu. Pera Güzel Sanatlar Lisesi’nde Gitar ve Teori Dersleri veren başarılı müzisyen, ardından Yıldız Teknik Üniversitesi Jazz Bölümü’nde verdiği Ensemble ve Gitar Dersleri ile birçok genç müzisyen adayını eğitti.

Toygar Işıklı, Sıla, Grup Gündoğarken, Yıldız Tilbe, Mirkelam ve Zeliha Sunal gibi isimlerle birlikte çalışan Kerem Türkaydın; aynı zamanda Cem Tuncer, Elif Çağlar, Neşet Ruacan, Ediz Hafızoğlu, Önder Focan gibi caz sahnesinin en sevilen müzisyenleriyle de aynı sahneyi paylaştı. O dönem aranjmanlar da yapan Kerem Türkaydın; Toygar ışıklı’nın “İnsanoğlu”, Sıla’nın “Zor Sevdiğimden” ve Sıla’nın “Joker” alümünde bulunan “Yoruldum”, “Alain Delon”, “Köşe Yastığı” gibi şarkılarının da yeniden düzenlemesini yaptı.
Birçok markanın reklam müziğine de imzasını atan Kerem Türkaydın; bir süredir ödüllü müzisyen Cem Tuncer ile birlikte dizi ve film müzikleri hazırlamaya devam ediyor.