Moda Başkentlerinden 2019 İlkbahar/Yaz Saç Trendleri

 

Moda başkentlerinden 2019 İlkbahar/Yaz saç trendleri neler? Saç modasının öncü markalarından Schwarzkopf Professional’ın dünyaca ünlü saç tasarım ekibinin Paris, Milano, Londra ve New York podyumlarından aldıkları ilhamla yarattığı Essential Looks serisinin 2019 İlkbahar/Yaz koleksiyonu 3 ana tema altında toplanıyor.

Kuaför Emre Ayaksız

Markanın Türkiye’deki temsilcilerinden, İstanbul’un tanınmış kuaförü Emre Ayaksız koleksiyondan bahsederken “Bu senenin trendi özgünlük ve duygularınızı yansıtmak” diyor. AyaksızEssential Looks’ta bu yıl herkese hitap eden farklı ve özgün modeller var. Retro severler için Luxe Vibe, özgünlüğünden ödün vermeyenler için Self Made Youth ve hem şık hem de rahat olmak isteyenler için Feminine Active… Yani tüm müşterilere ve tarzlarına uygun sunabileceğimiz geniş bir koleksiyon bizleri bekliyor.” diye ekliyor.

80’ler geri dönüyor…

Bu sezonun sürprizi ise 80’ler. Luxe Vibe trendi ile 80’leri tekrar yaşatıyor. Hacimli saçlar, balyajlar, çarpıcı aksesuarlar ve oversize kıyafetler kombinlenerek yine hayatımızda. Bu trend hacimli saçları sevenleri, dikkat çeken aksesuarlar kullanmaktan hoşlananları ve nostalji meraklılarını çok sevindirecek. Podyumlarda da gördüğümüz üzere sokağın modasına görkemli saç modelleri, büyük ekoseler ve neon detaylar hükmedecek.

Özgün olmak isteyenlere Self Made Youth…

Kıyafetleri ve saçları ile fark yaratmak isteyenlere “Self Made Youth” trendi öne çıkıyor. Bu trend net ve keskin görünümler ile dolu. Saç kesiminden, saç rengine kadar tamamı iddialı! Kendini marka olarak görenler, kimseyi takip etmeyenler, özgün olanlar ve kimsenin beğenisini umursamayanlar bu trende bayılacak.

Hem Şıklık Hem de Rahatlık Arayanlara Feminine Active

Emre Ayaksız’a göre Essential Looks koleksiyonunda yer alan Feminine Active de rahatça kullanılabilecek ve kişiliklerini yansıtabilecek göze çarpan görünümler ile dolu. Geçtiğimiz yıllardaki gibi sarı tonlara olan ilgi devam edecek gibi görünüyor. Ancak, bu sene geçtiğimiz yıllardan farklı olarak daha iddialı saç kesimleri, göze çarpan hacimli saçlar ve saç uçlarında farklı renklendirmeler ile yaza merhaba diyeceğiz.