2018 Oscar Ödülleri Sahiplerini Buldu!

2018 Oscar Ödülleri sahiplerini buldu! 2017 yılı Hollywood’dan başlayarak global manada film ve şov sektörünün olaylarla çalkalandığı bir sene oldu ve beklendiği üzere en büyük yansımaları da son dönemdeki ödül törenlerinde yaşandı.

Kadın-erkek eşitsizliği, sektörün en tanınmış erkeklerinin adlarının karıştığı cinsel taciz davaları, kadınların sinema endüstrisinde artık hakettikleri pozisyonu seslice talep etmeleri birbirini takip eden ve domino efekti yaratan konular oldu.

Tabii en büyük tepkinin de mantıklı olarak en büyük ödül töreninde gösterilmesi bekleniyordu. Öncelikle ünlü isimler son dönemde Florida’daki bir okulda yaşanan ve Amerika’da artık oldukça artan silahlı saldırı konusundaki duruşlarını sergilemek için “Wear Orange” kampanya sembolü olan turuncu Amerikan bayrağı rozetlerini taktılar. Önemli ödüllerin tümü kadın sanatçılar tarafından sunuldu ve çoğu kazanan, konuşmalarında tepkilerini es geçmedi. Gecenin sonunda ise acı&tatlı bir sürpriz vardı.

Geçen sene en iyi film ödülünü verirken hata yapan Warren Beatty ve Faye Dunaway 2018 Oscar gecesinde de en iyi filmi sundu. Neyse ki bu sefer herhangi bir kaza yaşanmadı.

İşte 2018 Oscar Ödüllerini Kazananlar 

En İyi Film: The Shape of Water, Guillermo del Toro and J. Miles Dale

En İyi Yönetmen: Guillermo del Toro, The Shape of Water

En İyi Kadın Oyuncu: Frances McDormand, Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

En İyi Erkek Oyuncu: Gary Oldman, Darkest Hour

En İyi Yardımcı Kadın Oyuncu: Allison Janney, I,Tonya 

En İyi Yardımcı Erkek Oyuncu: Sam Rockwell, Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

Yabancı Dilde En İyi Film: A Fantastic Woman 

En İyi Animasyon Filmi: Coco

En İyi Film Kurgusu: Lee Smith, Dunkirk

En İyi Özgün Senaryo: Jordan Peele, Get Out